EKSPOZĪCIJA
Jelgavas Pilsētas Bibliotēkā

3.septembris -10.septembris, 2019 
Jelgavas pilsētas bibliotēka, Barona zāle, 3.st.
Izstādes atklāšana 3.septembris 2019.pl.16.00

Foto: Elīna Ozola-Tērauda

Jau 27 gadus Londonā dzīvojošais Franču multiplikācijas filmu mākslinieks vairs nedarbojas šajā žanrā, bet atrod iedvesmu Bībeles notikumu atspoguļošanā caur mākslu. Saskaņā ar mākslinieka vārdiem: "Kā māksliniekam man tas ir bezgala interesanti, jo Bībele ir neizdibināma. Neviena cita grāmata nav tik dziļa. Tā satur bezgala daudz vēsturiskus faktus, kurus šodien apstiprina neskaitāmi arheoloģiskie izrakumi".

Viens no izstādes galvenajiem mērķiem ir parādīt pasaules lielvaru vēsturiski - hronoloģisko secību, sākot no varenās Bābeles, kurai seko Medo-Persija, tad senā Grieķijas un Romas impērijas. Mūsu ēras 476. gadā tika gāzts pēdējais Romas imperators. Pateicoties jaunizveidotai reliģiski - politiskai varas struktūrai Konstantinopolē, impērijas austrumu daļa joprojām saglabāja stabilitāti, bet tā nekad vairs tā arī nekļuva par pasaules lielvaru. Izstādē redzamas gleznu reprodukcijas, artefakti, kas raksturo katru no šiem vēstures periodiem. Speciāli izstādei tika iegādāti vēsturisko materiālu dublikāti no licenzēta vēsturisko priekšmetu
izgatavotāja "Institute for Biblical & Scientific studies" Amerikā. Saskaņā ar Bībeli, vīru, kurš atklāja pasaules nākotnes notikumus vairāk kā 600 gadus pirms mūsu ēras, sauca Daniēls. Vēsturiskie materiāli apstiprina - Daniēla pravietotais vienmēr piepildījās. Pat nesenā vēsturē ir bijuši mēģinājumi veidot vienotu Eiropu, bet ne Hitleram, ne Napoleonam tas neizdevās. Arī mūsdienu modernā Eiropa nav bez plaisām - kā politiskām, tā ekonomiskām. Kas būs tālāk?

Izstādes iekārtojuma ideja tapa vērojot Temzas dienvidu krasta (South bank Centre ), kā arī Karaliskās filharmonijas (Royal Philharmonic Hall) un citu šādu iestāžu foajē darbību - Vienā
stūrī izstāde, otrā neliela skatuve pašdarbības māksliniekiem, trešā cafe utt. Un tā tie
cilvēku tur klīst, ēd un klausās... Kāds uzkavējas desmit minūtes, cits izstādē pavada trīs stundas, rūpīgi apskatot, izlasot un pārdomājot visu informāciju. 

Latvijā tā pabijusi Daugavpilī, Rīgā Latviešu biedrības namā, Ērgļos, Saldū un tagad apskatāma arī Jelgavas Pilsētas bibliotēkā. 

Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu